סדנאות בישול כגיבוש לעובדים בחברה

סדנאות בישול הן דרך נהדרת להעביר כמה שעות של חוויה וטעימות עם חברים ובני משפחה, אך הן מתאימות לא פחות לפעילות משותפת של עובדי צוותים במקום העבודה. מבין שלל האפשרויות לסדנאות לימי גיבוש לעובדים, סדנאות הבישול מככבות, בגלל הנגישות שלהם לכל אדם, הכיף שבהכנה וההבטחה לסיום טעים ומספק למפגש. לסדנאות הבישול לעובדים גם ערכים מוספים, ניתן להשתמש בהם כדי לשפר את התקשורת ואת עבודת הצוות כשהבישול מסמל ומפשט תהליכים ארגוניים בחברה.

סדנאת בישול ביום כיף לעובדים

אבל, עוד לפני שמעמיקים בסוגיות של דינאמיקה קבוצתית, סדנאות בישול הן קודם כל הזדמנות לבלות כמה שעות של הנאה קלילה עם העמיתים מהעבודה. ברוב מקומות העבודה היום, העובדים מבלים את רוב הפעילות מול המחשב או טרודים במטלות ואין להם כמעט הזדמנויות להכיר זה את זה מזויות אחרות. יום כיף שבמרכזו הבישול, מאפשר להשתחרר מעניינים מקצועיים, מתפקידים ומהיררכיה ולעסוק במשהו אחר: בעשייה שמפעילה את כל החושים – המגע, הריח והטעם. סדנאות הבישול מלוות בהסברים על המזונות והמטבחים השונים, כך שכל אחד ילמד מהם משהו, אך הדגש הוא על עשייה משותפת ויצירת מזונות טעימים, באווירה מגבשת וחיובית.

סדנאות בישול ועבודת צוות

סדנאות הבישול לעובדים הן הזדמנות לתרגל עבודת צוות, באמצעות בישול משותף, כשכל עובד או צוות, אחראים על חלק מהארוחה או על חלק מתהליך ההכנה. מדהים לגלות עד כמה אפשר ללמוד על הדינמיקה האנושית בין העובדים, דווקא דרך משימה ארצית כל כך כמו הכנת אוכל. מדריכי הסדנאות יודעים להציב בפני העובדים אתגרים שדורשים מהם לבחון מחדש את עבודת הצוות שלהם וליעל אותה, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר. בין היתר, קל לראות באמצעות הבישול, עד כמה תיאום נכון בעבודת הצוות מאפשר עמידה טובה (וטעימה יותר) במשימות ובזמנים. גם ערכים נוספים כמו יכולת ניהול והאצלת סמכויות, חשיבות השיתוף והסולידריות, יכולים לבוא בסדנאות הללו לידי ביטוי.

סדנאות בהתאמה אישית

ניתן להשתמש בסדנאות הבישול גם כדי לבצע או להתחיל תהליך ארגוני עמוק, למשל בקרב עובדים בחברה שעוברת ארגון מחדש. כדי לדייק בהתאמת הסדנא לחברה, ניתן לבנות אותה במשותף עם צוות הניהול או משאבי האנוש של החברה, שיתן למעביר הסדנא את הדגשים שחשוב להתייחס אליהם במהלכה. בחלק מהמקרים מצטרף לתכנון גם יועץ ארגוני, שמאפשר לקיים מפגש שמעבר להנאה שללא ספק תהיה בו, ישרת את החברה ועובדיה בשיפור התקשורת והעבודה יחד.
סדנאות בישול לצוותי עובדים הן בחירה בטוחה ליום כיף וגיבוש, כיוון שכל אחד יכול למצוא את מקומו בתהליך הבישול, גם בלי ידע מוקדם. לעובדים, מעבר לאוכל הטעים שמחכה בסוף זו הזדמנות להכיר זה את זה טוב יותר, להתגבש, לשפר את עבודת הצוות ואת יעילות העבודה ואפילו להפיק תובנות חשובות לגבי התקשורת והקשר שלהם עם עמיתיהם.
אין תגובות

Post A Comment