הופכים אוכל רחוב למנות שף

האוכל הישראלי הפך בשנים האחרונות למבוקש בכל העולם – מלונדון וברלין ועד ניו יורק. חלק מהקסם שלו, הוא בשורשיו, שנטועים באוכל רחוב. כיצד מיישמים את כל הטוב הזה, גם במטבח שף?

אם בעבר, התשובה ל'האם יש דבר כזה, מטבח ישראלי', הייתה לרוב 'לא', הרי שהיום היא כבר הרבה יותר "כן".

הסיבה לכך היא שהמטבח המקומי שלנו אסף ומיזג בהצלחה לא מעט סוגי מטבחים, בעיקר עממיים, וגם כאלה של אוכל רחוב. ובעוד שלצערנו, לא מעט מסעדות שף נסגרות, דוכני מזון מהיר של אוכל מקומי ומסעדות שמבוססות על אוכל מהיר או 'פיוז'ן' לסוגיו, מצליחים מאוד.

אז לא משנה אם אתם חושבים על בת ים כעיר היעד שלכם, או על מקום אחר בארץ, מהם הדברים שתוכלו לעשות, כדי להשתמש בטרנד הזה בהצלחה, ולהפוך אוכל רחוב למנות שף שעליהן אפשר להרוויח יותר?

תנו להן טוויסט מפתיע בהגשה

אין ספק שצורת הגשה – בפיתה, בבאגט או בצורות אחרות – הופכת כל מנה שהיא לכאורה שגרתית, למנה משודרגת, או לפחות למנה אחרת.

לחם לסוגיו, במיוחד לחם מיוחד, שאפוי במקום, פיתות ולאפות יכולים להוות אטרקציה למנות רבות, ממרקים ותבשילים ועד פירות ים ואוכל 'גורמה'.  מהצד השני, דווקא 'פרוק' של מנת רחוב או אוכל מהיר למרכיביה, והגשתם בנפרד, גם הוא טרנד בקרב שפים לא מעטים.

השתמשו בתבלינים קצת שונים

קחו כל מנת שווארמה, ותנו לה תבלון שונה, ונתתם לה טעם אחר לגמרי, ממה שהקהל רגיל אליו. זה היה ההישג של 'פלאפל בטעמים', למשל, שאמנם לא הפך למנת שף, אבל יצא מהשבלונה המחשבתית, של "פלאפל".  אותו דבר אפשר לעשות עם מרכיבים מהמזרח הרחוק: לתת להם תבלון אחר, ששייך למזרח הקרוב, דווקא.

השתמשו ברטבים שונים

השריית בשר ברוטב סויה, למשל, תעניק לכל קבב טוויסט מקורי, וכנ"ל גם לקציצות דגים או קציצות בכלל. יין הוא נשא מעולה של טעמים ומוסיף לכל מנה יוקרה, מלבד טעמים נוספים.

קחו מנה פופולארית והיפכו אותה לטבעונית או צמחונית

אחד מהטרנדים החשובים ביותר של השנים האחרונות, הוא האוכל הטבעוני. כאן אפשר לשחק לא מעט במרכיבים, ולהציע מנות רחוב פופולאריות, שלרוב מבוססות בשר, עשויות ממרכיבים ורכיבים אחרים.

המבורגר סלק או פטריות בתיבול ובצורת הגשה מיוחדת, שימוש בתחליפי בשר או דג ועוד. שימוש באגוזים וקטניות הוא מאוד פופולרי בקרב טבעונים, וכד'.

לסיכום: כדאי להפוך מנות רחוב לאוכל שף, כיון שהמרכיבים יכולים להיות לא יקרים. אנשים אוהבים הגשה שונה ו'טוויסטים', ואלה יכולים להפוך אותם ללקוחות מרוצים וחוזרים.

אין תגובות

Post A Comment