לא כל שף פרטי הוא יועץ קולינרי בכיר

מי שייחל לשמוע את העצות של שפים ידועים בתחום הקולינריה, עשוי להתאכזב כי לא כל שף פרטי הוא יועץ קולינרי. לא כל שף שעוסק בתחום יכול להקדיש מזמנו לטובת ייעוץ קולינרי. אחרי הכל, יש צורך בניסיון רב של שנים על מנת לבנות קונספט של מסעדה.

היום כשמסעדות נפתחות ונסגרות אחת אחרי השנייה, כל בעל מסעדה מקווה כי בעת פתיחת המסעדה תשגשג  והלקוחות יגיעו ואף יהיה ניתן לפתוח סניפים. על מנת שהמסעדה תצליח יש צורך בלא מעט מזומנים, אבל גם באנשים מוכשרים שיצעידו את המסעדה קדימה. הכשרת כוח האדם המתאים. פתיחת מסעדה חדשה אינה עניין פשוט ולצד החזון יש צורך במזומנים ובאנשי מקצוע טובים כדי למשוך לקוחות. לפיכך, יש צורך באנשי המקצוע הטובים ביותר, אלה שעברו הכשרה בתחום ויכולים לתרום מהניסיון האישי שלהם. בנינו, אף אחד לא היה רוצה להעסיק שף פרטי שאינו מבין דבר וחצי דבר בתחום הקולינרי ויכול לגרום להתמוטטות של העסק.

מיהו יועץ קולינרי?

אם עד עכשיו הבנו את החשיבות בהעסקת יועץ קולינרי בכיר, אז כעת נסביר מיהו יועץ קולינרי. יועץ קולינרי הינו איש מקצוע מתחום המזון. יועץ קולינרי מעמיד לרשותו את ניסיונו וחושיו בנוגע לטרנדים הלוהטים ביותר בתחום המסעדנות במטרה ליצור את התפריט בהתאם לקהל היעד ולמשוך כמה שיותר לקוחות חדשים. אם תרצו תפקידו של יועץ קולינרי הוא כמו  אדריכל המתכנן את הבית ואחראי ליצירת חזון.

תפקידו של יועץ קולינרי הוא תפקיד חשוב מאד ובעל אחריות- במסגרת תפקידו לגבש את הקונספט של המסעדה- האם תהיה זו מסעדה איטלקית או מסעדה בניחוח ים תיכוני? והדבר החשוב מכל- ליצור את הדבר המייחד את המסעדה והופך אותה לפופולארית בקרב הקהל. מכאן חשוב מאד לבחור יועץ קולינרי בעל חשיבות רבה כזה המבין יותר מדבר או שניים בתחום הקולינריה.

חשיבות יצירת הקונספט

כפי שנאמר קודם לכן, יש חשיבות רבה לעבודתו של יועץ קולינרי ביצירת קונספט. כיצד יועץ קולינרי מסייע ביצירת קונספט? הוא מעצב ומנסח את המנות בתפריט. לצורך בניית התפריט יש להכשיר את הצוות המתארים ליצירת החזון. בעת הכשרת המלצרים יש צורך לתת את חווית ההגשה המתאימה ביותר וכן לבחור ספקים מתאימים. כמו כן יועץ קולינרי מומחה בכל הדרישות הלוגיסטיות כדי להפעיל את המסעדה.

לא כל אחד יכול

מסעדות רבות נעזרות ביועצים קולינריים מפורסמים למשל, אהרוני או אייל שני על מנת לגבש את הקונספט המתאים למסעדה שלהם.

למרות שזה נראה פשוט למדי, לא כל בשלן חובב יכול להיות יועץ קולינרי ברמה של אייל שני או אהרוני. יועץ קולינרי אינו רק איש מקצוע שמעניק משירותיו אלא גם צריך ליזום פעולות מה שמאפשר לו לפעול לא רק בחלל המטבח אלא גם מחוץ למטבח . מכאן כדאי לפנות ליועצים קולינריים בעלי קריירה ותיקה בתחום לצורך גיבוש קונספט.

 

 

אין תגובות

Post A Comment