שפים – סקירה כללית

מעטים מאיתנו יודעים כי המילה שף באה מקיצור הביטוי chef de cuisine שמשמעותו, בצרפתית – ראש המטבח. בצרפתית נהוג להשתמש במילה במובן הבוס, אולם בשאר העולם הכוונה היא לאחראי על יצירת התפריטים והמתכונים והמפקח על הבישול והסגל.
העולם מלא בבתי ספר ללימוד שפים, אבל במשך דורות רבים, ואף היום, השיטה להכשיר שפים היא שיטת ההתלמדות. הם עושים את כל העבודות הקשורות בהכנת האוכל, ועם השנים צוברים מספיק נסיון בשביל להיום שפים בעצמם.
מקצועות המטבח התרחבו מאד בתקופה האחרונה. להיות טבח כבר מזמן לא אומר לבשל במסעדה, ישנם אולמות אירועים, קייטרינג חלבי, מטבחים פשוטים של מזון מהיר והמגוון עוד גדול.
כיוון נוסף אליו התרחבו השפים הוא מופעי בישול, סדנאות בישול וכל היוצא בזה. הסיבה להתרחבות המקצוע היא ככל הנראה ריבוי בשפים והאפשרות המצומצת לקידום – שף העובד במטבח שנים רבות, לא יפנה את מקומו במהירות לתלמידיו. אותם אנשים שכבר מוכשרים מספיק בשביל לעסוק בכל פעולות המטבח למיניהם, כולל המצאת מתכונים, רוצים למצות יותר את כישורייהם, ומנתבים אותם לעולם הבידור הפרטי.
מופעים מסוג זה מתאימים מאד לאנשים אלו. העולם הרחב שנפתח בעסק שכזה מלא אפשרויות והזדמנויות. כל שף יכול לקחת את זה לכיוון הפרטי שלו; שפים הומוריסטיים יעשו מופעי בישול משולבים עם סטנד-אפ, אלו הקרובים יותר להדרכה יעבירו סנדאות בישול, ואפילו בישול משולב עם תיפוף וריקוד. הכל פתוח, מהנה ובעיקר טעים.
אין תגובות

Post A Comment